Skup aut za gotówkę Pomorskie (Gdańsk Gdynia Sopot Wejherowo Reda Puck Rumia) | Tel.:  (+48) 505 605 705 | E-mail:  skupujemyauta@interia.pl
Dodaj komentarz

Specjalne karty płatnicze, umożliwiające zakup paliwa (zwane kartami paliwowymi) stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Związane jest to zarówno z atrakcyjnymi zniżkami, które można dzięki nim uzyskać, jak i z wygodą rozliczeń za pomocą tego instrumentu. Nie są to oczywiście jedyne zalety ich użytkowania.

Karta paliwowa Moyl

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa, zarówno swoim wyglądem, jak i sposobem działania, przypomina kartę kredytową. Jest to jednak rozwiązanie dedykowane specyficznej grupie odbiorców - firmom, posiadającym samochody. Umożliwia ono zakup zarówno paliwa, jak i innych produktów i usług, wykorzystywanych podczas eksploatacji pojazdów. Operatorem instrumentu tego typu może być zarówno koncern paliwowy, jak i firma niezależna. W tym drugim przypadku zakupy paliwa mogą odbywać się w podmiotach współpracujących z konkretną organizacją. Przykładem takiego rozwiązania może być karta paliwowa Moyl, umożliwiająca tankowanie na jednej z najczęściej wybieranych przez kierowców stacji w Polsce - Circle K. 

Jak działa karta paliwowa i dla kogo jest przeznaczona?

Karty paliwowe są rozwiązaniem, przeznaczonym wyłącznie dla firm - dla jej uzyskania niezbędne jest przedstawienie numeru REGON. Jej funkcjonowanie oparte jest na zaawansowanych rozwiązaniach teleinformatycznych, pozwalających na śledzenie w czasie rzeczywistym przypisanych do niej limitów. Samo posłużenie się kartą przypomina korzystanie z podobnych instrumentów płatniczych, wydawanych przez banki - transakcje potwierdzane są za pomocą numeru PIN lub podpisu użytkownika. Więcej informacji na temat działania tego rozwiązania znaleźć można na stronie: https://www.moyl.pl/blog/karta-paliwowa-czym-jest-i-w-jaki-sposob-dziala, na której można również zaznajomić się z najważniejszymi zaletami instrumentów płatniczych tego typu.

Karta paliwowa dla małej firmy

Karta paliwowa czy gotówka - co lepiej sprawdzi się przy zakupach na stacji benzynowej?

Karta paliwowa znacząco usprawnia proces zakupu, zmniejszając czas, potrzebny na obsługę pojazdu na stacji benzynowej, szczególnie jeżeli za punkt odniesienie przyjmiemy posłużenie się gotówką. Jednocześnie pozwala ona na uzyskanie wielu zniżek i rabatów. Przyspiesza również proces rozliczeń - w przypadku jej stosowania nie ma konieczności każdorazowego pobierania faktury. Ta ostatnia jest wystawiana przez operatora i obejmuje cały okres rozliczeniowy. Można więc uznać, że karta paliwowa jest z punktu widzenia firmy znacznie lepszym rozwiązaniem od płatności gotówkowych.

W czym karta paliwowa jest lepsza od kredytowej lub płatniczej?

Karty płatnicze lub kredytowe pozwalają na zakup paliwa w sposób równie sprawny, jak karta paliwowa, jednak w ich wypadku nie można liczyć na zniżki i rabaty. Ponadto ta ostatnia jest znacznie lepszym narzędziem kontroli: dzięki zaawansowanym rozwiązaniom informatycznym pozwala zablokować możliwość zakupu niektórych grup produktów oraz ustalić limit wydatków (kwotowy lub wolumenowy) dla konkretnego kierowcy lub pojazdu należącego do firmy.

Wpisz komentarz
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Klienci o nas

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do współpracy z skupem aut Filar. Jestem pod wrażeniem sprawnego działania firmy, błyskawicznej reakcji na zgłoszenie, życzliwego i rzetelnego podejścia do klienta. Transakcja sfinalizowana od ręki, formalności ograniczone do minimum, a cena satysfakcjonująca. Polecam!
Jarosław Malec

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.