Skip to main content

Ile można dostać za samochód w skupie aut w Poznaniu?

Sprzedaż auta może przysporzyć wielu problemów. Niezbędne jest oszacowanie jego wartości, usunięcie istotnych usterek, zadbanie o jak najlepszy stan wizualny oraz przygotowanie bezpiecznej umowy. Dla laika wszystko to może się wydawać wyjątkowo trudne. Istnieją sposoby, by ułatwić sobie pozbycie się zbędnego samochodu i warto zdecydowanie z nich korzystać, by nie czekać długo na sprzedaż i nie wygenerować sobie dodatkowych problemów już po sprzedaniu auta.

Czy warto skorzystać ze skupu aut?

Czy skupy aut się opłacają?

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się zbędnego samochodu jest skorzystanie ze skupu aut. Oferują one darmową wycenę jeszcze przed sporządzeniem umowy, dzięki czemu można bez problemu porównać oferty różnych skupów, by sprzedać w jak najkorzystniejszej cenie.

Osoby chcące pozbyć się auta w Poznaniu skorzystać mogą ze strony skupyautpoznan.pl, która zawiera ranking najlepszych skupów działających w tym mieście. Rozwiązanie to ułatwia wyszukiwanie najkorzystniejszej oferty i jednocześnie zapewnia dostęp do rzeczywiście wiarygodnych kontrahentów. Zaletą skupów jest transakcja od ręki, nawet bez konieczności przyjazdu do punktu skupu, ponieważ przedstawiciel może dokonać zakupu auta w miejscu jego postoju i samodzielnie je odbierze. Nie trzeba go w żaden specjalny sposób szykować.

Sprzedaż za pośrednictwem komisu

W dalszym ciągu funkcjonują komisy samochodowe, które ułatwiają sprzedaż. Ich zadaniem jest wypromowanie ogłoszenia sprzedaży w różnych portalach motoryzacyjnych, a dodatkowo wyeksponowanie auta na własnym placu. Wadą tego rozwiązania jest w dalszym ciągu spore oczekiwanie na fizyczną sprzedaż i otrzymanie gotówki oraz konieczność opłacenia prowizji komisu. Auto również trzeba samodzielnie przygotować do sprzedaży, ponieważ komis sprzedaje je w stanie, który został dostarczony na plac. Pełną odpowiedzialność za wady ukryte ponosi w dalszym ciągu poprzedni właściciel, ponieważ jest wymieniony w umowie kupna-sprzedaży podpisywanej z klientem.

Jaki jest najlepszy sposób na sprzedaż samochodów?

Jak sprzedać auto samodzielnie?

Osoby, które nie potrafią przygotować auta do sprzedaży i zabezpieczyć się pod kątem prawnym, skorzystać mogą także w tej kwestii z usług specjalistów. Bez problemu znaleźć można warsztaty detailingowe, które przygotowują drobiazgowo samochody pod kątem wizualnym, usuwając wszelkie usterki wskazujące na realne zużycie pojazdu. By mieć zabezpieczenie prawne pod postacią bezpiecznej umowy warto skorzystać z usługi radcy prawnego, który uwzględni w treści umowy wszystkie niezbędne treści.

Wycenę można wykonać u profesjonalnego rzeczoznawcy, lub skorzystać z wycen oferowanych przez skupy aut. W przypadku rzeczoznawcy wycena będzie bardzo dokładna, jednak koszt usługi często okazuje się zbyt wysoki. Rozwiązanie ze skupem aut jest darmowe, jednak warto brać drobną poprawkę, ponieważ skupy od ceny ostatecznej odejmują koszty, które muszą ponieść, by przygotować auto do dalszej sprzedaży i na tym zarobić.

Wpisz komentarz
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Żadnemu kierowcy ciężarówek nie życzę awarii, to musi być bardzo stresujące wydarzenie... Zwłaszcza na jakiejś ...
Michał 5 miesięcy temu Co zrobić z uszkodzonym samochodem?
Nie zastanawiałem się długo, co zrobić z samochodem po wypadku. Wcześniej znajomy powiedział mi o ...
Zastanawiałam się bardzo długo, co zrobić ze starym autem. Nie było ono w najlepszym stanie ...
Ja niestety raz miałam wypadek na autostradzie w Niemczech. Była to bardzo stresująca sytuacja i ...
Super artykuł, kiedyś miałem pewne obawy związane z oddawaniem auta do skupu aut, ale teraz ...