Skip to main content

Jak szybko zarobić? Błyskawiczna sprzedaż samochodu

Jednym ze sposobów szybkiego naprawienia budżetu domowego może być sprzedaż niepotrzebnego samochodu. Zrobić to można samodzielnie, za pośrednictwem licznym portali internetowych, jednak jest to zazwyczaj czasochłonne i wymaga dużego zaangażowania. Dla wielu osób alternatywą są komisy samochodowe, jednak one również nie zapewniają szybkiej sprzedaży. Rozwiązaniem, które umożliwia szybkie sprzedanie auta jest skup aut.

Jak sprzedać samochód do skupu?

Jak wygląda procedura sprzedania auta w skupie?

Chcąc sprzedać niepotrzebny samochód w wygodny i szybki sposób, warto sprawdzić oferty skupów aut. Jest to jedyne rozwiązanie, które gwarantuje sprzedanie auta od ręki i zasilenie budżetu domowego szybką gotówką. By skorzystać z usługi skupu, wystarczy skontaktować się telefonicznie i ustalić, czy przedstawiciel skupu przyjedzie w miejsce postoju auta, czy też niezbędne będzie stawienie się w punkcie skupu.

Warto stawiać na oferty takie, jak przedstawiana przez skup aut Bart w Gdańsku, który umożliwia sprzedanie auta bez konieczności przemieszczania go, co umożliwia dokonanie nawet sprzedaży auta uszkodzonego, które nie może się poruszać po drogach. W przypadku sprzedaży jest ono odbierane na koszt skupu wprost z miejsca postoju.

Jakie auto można sprzedać w skupie?

Wbrew obiegowej opinii, skupy zainteresowane są nie tylko autami, które są na chodzie i mogą poruszać się po drogach publicznych. Bardzo często skupowane są też samochody uszkodzone mechanicznie lub powypadkowe. Istotne jest, by nie były z nich wymontowane części, ponieważ obniża to znacząco wartość pojazdu. Jeśli wszystkie części są na miejscu, można uzyskać kwotę wyższą niż na skupie złomu.  Nie trzeba też auta wieźć lawetą, co jest dodatkowym zyskiem, ponieważ często koszt wynajęcia lawety jest wyższy od wartości auta na skupie złomu.

Czy opłaca się sprzedać auto do skupu?

Co warto sprawdzić przed sprzedażą samochodu w skupie?

By sprzedać auto korzystnie, warto sprawdzić dokładnie jego wartość. Bardzo dużo na ten temat można dowiedzieć się z artykułu "Jak sprawdzić wartość auta? Kompleksowy poradnik dla sprzedających", który podpowiada również jak wybrać odpowiedni skup. Istotne jest, że wycena dokonana przez pracowników skupu nie jest niczym wiążącym. Dzięki temu można bez problemu sprawdzić wyceny kilku różnych firm, by wybrać najkorzystniejszą. Z pewnością wyższe ceny oferowane są w większych miastach, dlatego też, mieszkając w okolicach takiego, warto zainteresować się ofertami skupów, które odbierają auta również spoza miasta.

Co należy zrobić po sprzedaży auta w skupie?

Identycznie jak w przypadku sprzedaży auta osobie prywatnej, czy też zezłomowania, niezbędne jest zgłoszenie tego faktu we właściwym miejscowo wydziale komunikacji. Niewywiązanie się z tego obowiązku może prowadzić do nałożenia kary urzędowej. Należy również zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi, by nie opłacać w dalszym ciągu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Są to jedyne obowiązki ciążące na osobie sprzedającej auto i można je zrealizować bardzo szybko, ze względu na bardzo proste procedury.

Wpisz komentarz
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Żadnemu kierowcy ciężarówek nie życzę awarii, to musi być bardzo stresujące wydarzenie... Zwłaszcza na jakiejś ...
Michał 5 miesięcy temu Co zrobić z uszkodzonym samochodem?
Nie zastanawiałem się długo, co zrobić z samochodem po wypadku. Wcześniej znajomy powiedział mi o ...
Zastanawiałam się bardzo długo, co zrobić ze starym autem. Nie było ono w najlepszym stanie ...
Ja niestety raz miałam wypadek na autostradzie w Niemczech. Była to bardzo stresująca sytuacja i ...
Super artykuł, kiedyś miałem pewne obawy związane z oddawaniem auta do skupu aut, ale teraz ...