Skup aut za gotówkę Pomorskie (Gdańsk Gdynia Sopot Wejherowo Reda Puck Rumia) | Tel.:  (+48) 505 605 705 | E-mail:  skupujemyauta@interia.pl

Rynek samochodów używanych jest w naszym kraju rynkiem o sporym nasyceniu. Oznacza to, że samochodów używanych jest sporo i jeśli stajemy przed koniecznością sprzedaży własnego używanego pojazdu, to może być nam ciężko znaleźć nabywcę. Sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się w przypadku aut dostawczych. Ich gabaryty, specyfika i cena sprawiają, że używany „dostawczak” jest trudny do zbycia w rozsądnej cenie.

sprzedaż samochodu dostawczego

Stając przed takim zadaniem mamy kilka możliwości. Jedną z nich oferują dealerzy aut dostawczych. Nasze auto zostaje u nich jako część rozliczenia przy zakupie nowego pojazdu, najlepiej tej samej marki. Opcja ta nie sprawdza się natomiast przy próbie sprzedania auta za gotówkę. W takiej sytuacji dealer zaproponuje nam cenę będącą w najlepszym przypadku połową realnej, rynkowej wartości naszego auta. Jeśli auto jest uszkodzone dealer prawdopodobnie nie zdecyduje się na jego odkup.

Sprzedaż auta dostawczego w komisie samochodowym

Kolejną opcją sprzedaży używanego auta dostawczego jest wstawienie go w komis. Minusem takiego modelu sprzedaży jest czas realizacji transakcji. Tak naprawdę wstawienie auta w komis zwalnia nas z często dość nieprzyjemnej opcji spotykania się z kolejnymi potencjalnymi kupcami. Tę kwestię bierze na siebie komis. Niemniej to jak szybko i czy w ogóle nasz pojazd znajdzie nabywcę jest jedną wielką niewiadomą.

Samodzielna sprzedaż samochodu dostawczego

Niektórzy, ulegając powszechnie krążącej opinii, że najwięcej można zyskać sprzedając auto z pominięciem wszelkiego typu pośredników, decydują się na samodzielną sprzedaż auta dostawczego. Ogromnym minusem takiego modelu jest konieczność doprowadzenia sprzedawanego auta do stanu jak najwyższej sprawności. W przypadku samochodu dostawczego to spore koszty, zarówno w częściach zamiennych jak i roboczogodzinach specjalistów. Co więcej, poniesiona inwestycja nie gwarantuje nam znalezienie nabywcy. Nawet po doprowadzeniu samochodu do dobrego stanu technicznego może się okazać, że oczekiwana przez nas kwota nie przypadnie do gustu potencjalnym nabywcom. Do tego dochodzą: czas oczekiwania na finalizację transakcji oraz wizyty potencjalnych nabywców (chyba, że lubimy ten moment).

skup aut dostawczych

Sprzedaż do skupu aut dostawczych

Od jakiegoś czasu na rynku istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Jest nim profesjonalny skup aut dostawczych. Skupy takie działają w oparciu o proste i przejrzyste zasady. Auto jest wyceniane przez zawodowego rzeczoznawcę, a następnie skup oferuję swoją cenę. Jest ona zazwyczaj odrobinę niższa od wartości rynkowej, bo przecież skup również musi na czymś zarobić, ale nadal jest to kwota zbliżona do realnej wartości auta. Co więcej, decydując się na opcję sprzedaży pojazdu w skupie nie musimy poprawiać jego stanu technicznego. Jeśli auto nie jest zbyt wiekowe to zostanie odkupione przez skup bez względu na usterki, a my nie poniesiemy niekiedy wysokich kosztów ich usunięcia. Największą zaletą sprzedawania auta w skupie jest praktycznie natychmiastowa finalizacja transakcji. Skup staje się właścicielem auta, a w naszej kieszeni lądują pieniądze. Szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Skup aut Filar jest przykładem wzorcowo działającego skupu aut dostawczych o sporym zasięgu działania i ugruntowanej pozycji na rynku. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń i sprzedaj samochód:
Tel. (+48) 505 605 705

Klienci o nas

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do współpracy z skupem aut Filar. Jestem pod wrażeniem sprawnego działania firmy, błyskawicznej reakcji na zgłoszenie, życzliwego i rzetelnego podejścia do klienta. Transakcja sfinalizowana od ręki, formalności ograniczone do minimum, a cena satysfakcjonująca. Polecam!
Jarosław Malec

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.