Skup aut za gotówkę Pomorskie (Gdańsk Gdynia Sopot Wejherowo Reda Puck Rumia) | Tel.:  (+48) 505 605 705 | E-mail:  skupujemyauta@interia.pl

Stary samochód stojący w garażu to niewątpliwie jeden z tych przedmiotów, który często spędza sen z powiek jego posiadaczowi. Zdarza się, że nie do końca mamy pomysł, co z nim zrobić i brakuje nam odwagi, żeby go sprzedać. Okazuje się jednak, że istnieje kilka opcji, dzięki którym możemy pozbyć się tego rodzaju ciężaru z naszego życia. Mowa tutaj przede wszystkim o złomowaniu oraz sprzedaży, które wbrew pozorom, mogą zakończyć się sukcesem.

Samochody w skupie aut za gotówkę Filar w Gdańsku

Czy można sprzedać stary samochód?

Sprzedaż samochodu, który czasy świetności ma już za sobą, wbrew pozorom jest możliwa. Oznacza to przede wszystkim, że za stary samochód możemy zyskać znacznie więcej niż w przypadku jego złomowania. Jeśli jednak pojazd jest w złym stanie, nie mamy co liczyć na to, że przyszły właściciel będzie go używał. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że sam w bardziej lub mniej legalny sposób się go pozbędzie. W praktyce oznacza to, że części, które jeszcze nadają się do eksploatacji zostaną prawdopodobnie sprzedane a reszta pojazdu trafi na złomowisko.

W tym przypadku musimy również uważać na nielegalne złomowiska, na które przyszły właściciel może zechcieć oddać zakupiony pojazd. Jeśli nie zostanie on wcześniej przerejestrowany a nasze nazwisko nadal będzie figurowało w dowodzie rejestracyjnym, może się to skończyć co najmniej karą za brak ubezpieczenia OC. Kara ta wynosi całkiem sporo, bo aż dwukrotność minimalnej płacy krajowej.

Sprzedaż samochodu do skupu aut

Dobrym rozwiązaniem może okazać się również sprzedaż samochodu do skupu aut za gotówkę. Ogromną korzyścią jest tutaj czas transakcji, który od telefonu, aż do otrzymania zapłaty może zająć zaledwie kilka godzin. W tym przypadku wszystko oczywiście przebiega legalnie. Obie strony dopełniają wszelkich formalności, jakie wymaga proces sprzedaży samochodu, a także podpisują umowę kupna-sprzedaży.

Sprzedaż samochodu

Aby zatem sprzedaż samochodu zakończyła się dla nas sukcesem, podstawową kwestią jest jak najszybsze zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Komunikacji oraz w Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Ważne jest również, aby nie wyrzucać umów sprzedaży, nawet jeśli minęło od niej kilka lat. Dlaczego? Wezwanie do zapłaty OC możemy dostać na długo po finalizacji transakcji. Dokonanie tych formalności zabezpiecza nas przed jeszcze jednym, bardzo niebezpiecznym procederem. Otóż zdarza się, że złodzieje kupują stare samochody wyłącznie po to, aby kraść paliwo ze stacji benzynowych lub w celu dokonywania innych przestępstw. Zgłoszenie umowy w wymienionych wcześniej miejscach daje nam więc gwarancję, że nie zostaniemy posądzeni o wykroczenia dokonane przez kogoś innego.

Samochody skupione przez Skup aut Filar

Legalne złomowanie pojazdu

Sprzedaż samochodu nie jest jedynym sposobem na legalne pozbycie się niechcianego przedmiotu z garażu. Można jeszcze legalnie zezłomować auto w Stacji Demontażu Pojazdów. Tego typu miejsca zarabiają na swoje utrzymanie poprzez sprzedaż części skupionych samochodów, które jeszcze nadają się do użytku. Z kolei reszta jest utylizowana zgodnie z wymogami prawa oraz ochrony środowiska.

Sprzedaż samochodu w Stacji Demontażu Pojazdów

Jedną z największych zalet tego rodzaju rozwiązania jest fakt, iż osoba oddająca samochód otrzymuje w zamian gotówkę do ręki, tak jak ma to miejsce podczas sprzedaży samochodu do skupu aut. Ostateczna kwota jest jednak uzależniona od masy własnej pojazdu. Warto jednak pamiętać, że musi ona stanowić minimum 90% masy, która widnieje w dowodzie rejestracyjnym. A co jeśli tak nie jest? W takich przypadkach stacja ma prawo potrącić określoną kwotę. Dostarczając auto na złomowisko, powinniśmy również mieć przy sobie odpowiednie dokumenty: dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablice rejestracyjne, umowę kupna oraz czytelny numer VIN. Po dokonaniu formalności, pracownik stacji wydaje stosowne zaświadczenie, z którym możemy udać się do Urzędu Komunikacji w celu jego wyrejestrowania.

Korzyści ze sprzedaży samochodu do skupu aut

Sprzedaż samochodu w takich miejscach jak stacja demontażu, czy skup aut to przede wszystkim wygoda, gdyż nie musimy wystawiać ogłoszeń, szukać potencjalnych klientów i przekonywać ich do ewentualnego zakupu. Wystarczy udać się do odpowiedniego punktu i tam załatwić wszelkie formalności. Ponadto, pojazd, który legalnie oddajemy na złom nie musi być w pełni sprawny. Osoby, które tam pracują same wyciągną z niego to, co jeszcze nadaje się do użytku, a resztę zutylizują w sposób zgodny z prawem.

Klienci o nas

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do współpracy z skupem aut Filar. Jestem pod wrażeniem sprawnego działania firmy, błyskawicznej reakcji na zgłoszenie, życzliwego i rzetelnego podejścia do klienta. Transakcja sfinalizowana od ręki, formalności ograniczone do minimum, a cena satysfakcjonująca. Polecam!
Jarosław Malec

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.