Skip to main content

Na czym polega procedura kasacji pojazdów?

W momencie konieczności sprzedaży auta, ze względu na jego długoletnią wierną służbę, problemy natury technicznej lub konieczność oddania go do kasacji, warto znaleźć firmę wyspecjalizowaną w tej działalności, jak auto kasacja. Miejsca tego typu w trakcie przekazywania auta odpowiednio je wycenią, uwzględniając przy tym wiek samochodu, markę oraz jego stan techniczny. Sama stacja demontażowa odzyskuje nie tylko metale wtórne, ale również podzespoły mechaniczne takie jak silnik, sprzęgła, czy sprawne skrzynie biegów.

Kasacja aut - Skup aut Pułtusk

Jakie są formalności związane z kasacją auta?

Istotnym elementem, gdy już zdecydujemy się na oddanie auta do firmy zajmującej się auto kasacją jest to, że waga pojazdu mechanicznego, nie może wynosić mniej niż 90% masy zapisanej w dowodzie rejestracyjnym, oznacza to, że nie możemy sprzedać połowy auta, a pojazdowi nie powinno brakować zbyt wielu części, zarówno elektryczno-mechanicznych, jak i blacharskich. W podpisywanej umowie sprzedaży zostają uwzględnione części, które mogą przysłużyć się jeszcze w innym pojeździe. Takie elementy pojazdu zostaną wtórnie odzyskane, a firma musi udokumentować ich pochodzenie. Współpracownicy wystawią świadectwo zezłomowania pojazdu, co jest składną unieważnienia dowodu rejestracyjnego oraz tablic. Z takim kompletem dokumentów trzeba wybrać się do urzędu bądź za pomocą internetu wyrejestrować pojazd. 

Jakie są korzyści z korzystania z usług kasacji pojazdów?

Przekazanie nieużywanego bądź niedziałającego auta do firmy zajmującej się auto kasacją posiada wiele zalet. Przede wszystkim zakłady jak auto kasacja Pułtusk, gwarantują możliwie najkrótszy czas realizacji, wystarczy, że pojawimy się z autem w placówce, a profesjonaliści zajmą się resztą, dzięki czemu ograniczymy konieczność poświecenia czasu na wystawianie ogłoszeń w prasie lub internecie. Kolejnym atutem wyróżniającym stacje demontażu jest to, że korzystanie z ich usług jest ekologiczne, ponieważ odzyskują nadające się do dalszego użytkowania części samochodowe, ograniczają zły wpływ na środowisko. Niewątpliwym atutem dla środowiska jest recykling metali. Natomiast dla osób pragnących sprzedać swoje auto dochodzi jeszcze możliwość otrzymania zwrotu kosztów poniesionych za obowiązkowe ubezpieczenie OC, a konkretnie za niezrealizowany okres.

Auto kasacja Pułtusk

Co jeszcze oferują stacje demontażu?

Dzięki odzyskowi części samochodowych firmy posiadają w swojej ofercie zamienne części z pojazdów powypadkowych, które trafiły do kasacji, co sprawia, że możemy tam kupić bardzo dużo części samochodowych, począwszy od silnika kończą na lampach w dobrym stanie. Części samochodowe, które zostały odzyskane są dokładnie sprawdzane pod względem zużycia, jak również doprowadzane do możliwie jak najlepszego stanu technicznego i wizualnego.

 

 

 

 

Wpisz komentarz
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Żadnemu kierowcy ciężarówek nie życzę awarii, to musi być bardzo stresujące wydarzenie... Zwłaszcza na jakiejś ...
Michał 5 miesięcy temu Co zrobić z uszkodzonym samochodem?
Nie zastanawiałem się długo, co zrobić z samochodem po wypadku. Wcześniej znajomy powiedział mi o ...
Zastanawiałam się bardzo długo, co zrobić ze starym autem. Nie było ono w najlepszym stanie ...
Ja niestety raz miałam wypadek na autostradzie w Niemczech. Była to bardzo stresująca sytuacja i ...
Super artykuł, kiedyś miałem pewne obawy związane z oddawaniem auta do skupu aut, ale teraz ...