Skup aut za gotówkę Pomorskie (Gdańsk Gdynia Sopot Wejherowo Reda Puck Rumia) | Tel.:  (+48) 505 605 705 | E-mail:  skupujemyauta@interia.pl
Dodaj komentarz

Bardzo dużą część samochodów, które poruszają się po drogach, stanowią tiry, które również raz na jakiś czas ulegają awariom. Naprawa pojazdów ciężarowych, które uległy awarii w trakcie trasy jest znacznie bardziej skomplikowania i utrudniona niż w przypadku aut osobowych. Z tego powodu do takich sytuacji drogowych przydzielane są zespoły złożone ze specjalnej ekipy pomocy drogowej. Taka pomoc wyposażona jest w specjalny sprzęt stworzony z myślą o ciężarówkach, a pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę w tym temacie. W tym artykule podpowiemy jakie usługi pełni pomoc drogowa dla tirów. 

 

Pomoc drogowa Wrocław

Czy możliwe jest naprawienie usterki na miejscu przez pomoc drogową?

Awarie, do których dochodzi na trasie, często są na tyle małe, że można je dosyć szybko usunąć bez konieczności odwiedzania warsztatu. Jeżeli jednak nie mamy odpowiednich narzędzi, komponentów lub wiedzy, to wykonanie takiej naprawy jest niemożliwe. Z pomocą może przyjść jednak pomoc drogowa wraz ze swoją usługą mobilny serwis Tir, która polega na tym, że pracownicy pomocy drogowej usuwają awarie na miejscu zdarzenia. Najczęściej dotyczy to wymiany pękniętych opon lub niewielkich usterek. Warto więc wiedzieć czy dana firma taką usługę prowadzi, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie niż holowanie tira na warsztat. 

Transport niskopodwoziowy — co to takiego?

W przypadku tirów często wspomina się o opcji transportu niskopodłogowego. Nie wszyscy jednak wiedzą czym dokładnie ta usługa jest. Otóż okazuje się, że laweta do tira musi być zbudowana w specjalny sposób, aby przewóz ciężkiego ładunku był na niej możliwy. Właśnie transport nadgabarytowych ładunków, jest realizowany przy pomocy sprzętu niskopodwoziowego, który umożliwia przewożenie pojazdów oraz ładunków o wysokiej masie. Nie każda firma taką usługę oferuje w swojej ofercie, ponieważ oprócz sprzętu do takiego typu transportu, potrzebna jest także odpowiednio wykwalifikowana kadra pracownicza. Oprócz tego, iż pomoc drogowa używa sposobu do przewożenia tirów, to również może ona zrealizować dla nas przewóz innego ładunku.

Pomoc drogowa autostrada A4

Holowanie ciężarówek

Wszyscy kojarzą pomoc drogową z usługą holowania pojazdów. Do tego celu wykorzystuje się inne pojazdy o dużej mocy. Nie zawsze jednak holowanie jest możliwe, dlatego w takich sytuacjach niezbędny okazuje się transport niskopodwoziowy, ponieważ umożliwia on przewóz nawet mocno uszkodzonych tirów. Jeżeli jednak stan pojazdu pozwala go holować, to pomoc drogowa wykorzystując specjalistyczny sprzęt, może takiego tira zabrać z miejsca zdarzenia. Bardzo często wzywa się pomoc drogową w tym celu, dlatego obecnie większość firm posiada już  sprzęt umożliwiający holowanie w bezpieczny sposób. Warto jednak zawsze pamiętać, ze koszt takiego holu jest znacznie wyższy, niż jak to bywa w przypadku aut osobowych. 

 

Wpisz komentarz
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Klienci o nas

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do współpracy z skupem aut Filar. Jestem pod wrażeniem sprawnego działania firmy, błyskawicznej reakcji na zgłoszenie, życzliwego i rzetelnego podejścia do klienta. Transakcja sfinalizowana od ręki, formalności ograniczone do minimum, a cena satysfakcjonująca. Polecam!
Jarosław Malec

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.