Co zrobić z uszkodzonym samochodem?
Sytuacje, w których samochód, który był przez nas użytkowany przez długi czas, ulega poważnej awarii, nie należą niestety do rzadkości. Nie zawsze naprawa wozu jest w takiej sytuacji opłacalna - samochody starsze lub zużyte mają często niską wartość rynkową, podczas gdy na przykład usterka silnika może oznaczać konieczność poniesienia sporych wydatków. W takiej sytuacji remont pojazdu może wiązać się z kosztami wyższymi od całkowitej ceny samochodu. Podobnie sytuacja wygląda wówczas, gdy dojdzie do poważnej kolizji drogowej. Jej efektem mogą być uszkodzenia, które spowodują, że naprawa wozu będzie nieopłacalna. Czy jego złomowanie jest w tej sytuacji jedynym dostępnym rozwiązaniem?
Kiedy warto zezłomować samochód?
Auto, które nie może być użytkowane ze względu na uszkodzenie lub awarię, generuje wiele kosztów i problemów. W dalszym ciągu trzeba bowiem opłacać składki OC z tytułu jego posiadania. Pojazd zajmuje też cenne miejsce, nie przynosząc właścicielowi praktycznie żadnych korzyści. Potencjalna naprawa może wiązać się natomiast z wysokimi kosztami - częstym zjawiskiem jest na przykład przekraczanie wycen, ustalonych przez rzeczoznawców firm ubezpieczeniowych. Rozwiązaniem może być złomowanie wozu. Korzystają z niego najczęściej osoby, których samochody, w wyniku licznych uszkodzeń, nie posiadają praktycznie żadnej wartości rynkowej. Jeżeli jednak tak nie jest, a wóz jest jedynie niesprawny - korzystniejszą opcją może być jego sprzedaż firmie, prowadzącej skup pojazdów.
Co dzieje się z samochodem po jego sprzedaży do skupu?
Firmy, które skupują pojazdy, robią to z różnych przyczyn. Bardzo często samochód, który uległ awarii, czyniącej jego naprawę nieopłacalną, staje się źródłem pełnowartościowych części zamiennych. Mogą być one z powodzeniem użyte do napraw innych aut tej samej marki. Samochody w lepszym stanie często są natomiast reperowane i sprzedawane na rynku krajowym. Duża ich ilość trafia również, po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych, na eksport
Jak w praktyce wygląda sprzedaż niesprawnego samochodu?
Sprzedaż samochodu wyspecjalizowanej firmie nie jest przy tym szczególnie trudna. Należy przede wszystkim skontaktować się z takim podmiotem - najczęściej wystarczy w tym celu wysłać maila lub zadzwonić. Następnie trzeba dopełnić formalności, związanych z ustaleniem ceny i zawarciem umowy. Wycena pojazdu wykonywana jest zwykle błyskawicznie i opiera się na analizie podobnych transakcji rynkowych. Jeżeli proponowana kwota jest dla nas satysfakcjonująca - spisywana jest umowa, przenosząca własność pojazdu. Uzgodniona suma może być wypłacona gotówką lub przelana na konto. Samochód, który stał się już własnością firmy, jest następnie transportowany przez nią do miejsca, w którym będzie prowadzony jego remont lub rozbiórka.
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).· 8 miesięcy temuNie zastanawiałem się długo, co zrobić z samochodem po wypadku. Wcześniej znajomy powiedział mi o pewnym rozwiązaniu, na które wpadł po stłuczce, która mu się przydarzyła i zdecydowałem się zainspirować jego pomysłem. Zaufałem fachowcom ze strony https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-gdynia i cały proces przebiegł szybko i bezproblemowo. Polecam!
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
Najpopularniejsze wpisy:
-
Ile zarabia kierowca taxi i jak wygląda jego praca?
-
Ranking skupów aut w powiecie ciechanowskim
-
Jak szybko i bezpiecznie sprzedać używane auto?
-
Dlaczego karta paliwowa jest lepsza od innych metod płartności?
-
Praca dla studentów w Krakowie — jak znaleźć idealną ofertę?
Najnowsze wpisy:
-
Jak szybko zarobić? Błyskawiczna sprzedaż samochodu
-
Ile można dostać za samochód w skupie aut w Poznaniu?
-
Wypadek samochodowy za granicą – co robić?
-
Praca dla studentów w Krakowie — jak znaleźć idealną ofertę?
-
Ile zarabia kierowca taxi i jak wygląda jego praca?