Skup aut za gotówkę Pomorskie (Gdańsk Gdynia Sopot Wejherowo Reda Puck Rumia) | Tel.:  (+48) 505 605 705 | E-mail:  skupujemyauta@interia.pl
1 komentarz

Sytuacje, w których samochód, który był przez nas użytkowany przez długi czas, ulega poważnej awarii, nie należą niestety do rzadkości. Nie zawsze naprawa wozu jest w takiej sytuacji opłacalna - samochody starsze lub zużyte mają często niską wartość  rynkową, podczas gdy na przykład usterka silnika może oznaczać konieczność poniesienia sporych wydatków. W takiej sytuacji remont pojazdu może wiązać się z kosztami wyższymi od całkowitej ceny samochodu. Podobnie sytuacja wygląda wówczas, gdy dojdzie do poważnej kolizji drogowej. Jej efektem mogą być uszkodzenia, które spowodują, że naprawa wozu będzie nieopłacalna. Czy jego złomowanie jest w tej sytuacji jedynym dostępnym rozwiązaniem?

BART - Skup aut za gotówkę Gdańsk

Kiedy warto zezłomować samochód?

Auto, które nie może być użytkowane ze względu na uszkodzenie lub awarię, generuje wiele kosztów i problemów. W dalszym ciągu trzeba bowiem opłacać składki OC z tytułu jego posiadania. Pojazd zajmuje też cenne miejsce, nie przynosząc właścicielowi praktycznie żadnych korzyści. Potencjalna naprawa może wiązać się natomiast z wysokimi kosztami - częstym zjawiskiem jest na przykład przekraczanie wycen, ustalonych przez rzeczoznawców firm ubezpieczeniowych. Rozwiązaniem może być złomowanie wozu. Korzystają z niego najczęściej osoby, których samochody, w wyniku licznych uszkodzeń, nie posiadają praktycznie żadnej wartości rynkowej. Jeżeli jednak tak nie jest, a wóz jest jedynie niesprawny - korzystniejszą opcją może być jego sprzedaż firmie, prowadzącej skup pojazdów.

Co dzieje się z samochodem po jego sprzedaży do skupu?

Firmy, które skupują pojazdy, robią to z różnych przyczyn. Bardzo często samochód, który uległ awarii, czyniącej jego naprawę nieopłacalną, staje się źródłem pełnowartościowych części zamiennych. Mogą być one z powodzeniem użyte do napraw innych aut tej samej marki. Samochody w lepszym stanie często są natomiast reperowane i sprzedawane na rynku krajowym. Duża ich ilość trafia również, po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych, na eksport

Jak w praktyce wygląda sprzedaż niesprawnego samochodu?

Sprzedaż samochodu wyspecjalizowanej firmie nie jest przy tym szczególnie trudna. Należy przede wszystkim skontaktować się z takim podmiotem - najczęściej wystarczy w tym celu wysłać maila lub zadzwonić. Następnie trzeba dopełnić formalności, związanych z ustaleniem ceny i zawarciem umowy. Wycena pojazdu wykonywana jest zwykle błyskawicznie i opiera się na analizie podobnych transakcji rynkowych. Jeżeli proponowana kwota jest dla nas satysfakcjonująca - spisywana jest umowa, przenosząca własność pojazdu. Uzgodniona suma może być wypłacona gotówką lub przelana na konto. Samochód, który stał się już własnością firmy, jest następnie transportowany przez nią do miejsca, w którym będzie prowadzony jego remont lub rozbiórka.

Wpisz komentarz
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Henryk · 5 miesięcy temu
    Już myślałem, że mój samochód nadaje się tylko na złom. Udało mi się go sprzedać w skupie za całkiem niezłe pieniądze. Polecam tam próbować, nawet jeśli auto jest w byle jakim stanie. 

Klienci o nas

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do współpracy z skupem aut Filar. Jestem pod wrażeniem sprawnego działania firmy, błyskawicznej reakcji na zgłoszenie, życzliwego i rzetelnego podejścia do klienta. Transakcja sfinalizowana od ręki, formalności ograniczone do minimum, a cena satysfakcjonująca. Polecam!
Jarosław Malec

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.